SON DAKİKA

lorem ipsum dolar sit amet         

Bugün: 20.08.2014

Besi OSB’de 2. kısım da başlıyor

Besi OSB’de 2. kısım da başlıyor
Besi OSB Kooperatifi’nin Urfa’daki iftar proğramına katılan Müsteşar Dr. Şelli “Besi OSB Yıllardır hayalini kurduğumuz bir yatırımdı. Bundan 10 yıl önce Abdullah Şıldır ve rahmetlik Rızvan amca bu girişimi başlattılar. Bu projede çok emeği geçen Rızvan amcaya tekrar Allah`tan rahmet diliyorum. Birkaç ay önce Bakanlarımızın katılım ile 1. Merhalenin temellerini attık. Şu an 1. Kısım ile herhangi bir bütçe sıkıntısı yok. İnşaatı devam ediyor. Toplam 532 ahırın olacağı bu yatırmda 2. Kısım ile ilgili kısımda bütün prosüdürler bitti. Kalkınma Bakanlığından parası geldi. Bayramdan sonra 2. Kısmın da temeli atılacak” dedi. 15.08.2013 09:39
İshak POLAT / Besi OSB Başkanı Abdullah Şıldır ve Şanlıurfa Besi OSB Kooperatifi tarafından verilen iftarda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşteşer Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli;  Besi OSB yılların hayali idi diyerek bir de besicilere müjde verdi. 
Besi OSB Kooperatifi tarafından verilen iftar yemeğine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Organize Tarım Bölgeleri Daire Başkanı Zeki Karakoç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mahmut Ökten, TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, GAP TAEM Müdürü İ. Halil Çetiner, Besi OSB Başkanı Abdullah Şıldır, Şanlıurfa Besi OSB kooperatif üyeleri ve çok sayıda besici katıldı.. 
Besi OSB Başkanı Abdullah Şıldır yaptığı konuşmada Dr. Ferhat Şelli`ye katılımlarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi; Besi OSB`nin kurulmasında emekleri geçen Hükümetimize, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Mehdi Eker`e ama özellikle bizleri yalnız bırakmaya ve desteklerini esirgemeyen Müşteşar Yardımcımız sayın Ferhat Şelli`ye teşekkürlerimizi sunuyorum, dedi.
Müşteşar Yardımcısı Dr. Ferhat Şelli ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; Bu iftar vesilesi ile siz besici kardeşlerimle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile Ramazan ayınızı ve şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum. 
Besi OSB Yıllardır hayalini kurduğumuz bir yatırımdı. Bundan 10 yıl önce Abdullah Şıldır ve rahmetlik Rızvan amca bu girişimi başlattılar ve ben yıllarca karda, kışta Tarım Bakanlığında bu çabaların canlı şahidiyim. Bu projede çok emeği geçen Rızvan amcaya tekrar Allah`tan rahmet diliyorum. 
Bundan birkaç ay önce Bakanlarımızın katılım ile 1. Merhalenin temellerini attık. Şu an 1. Kısım ile herhangi bir bütçe sıkıntısı yok. İnşaatı devam ediyor. Toplam 532 ahırın olacağı bu yatırmda 2. Kısım ile ilgili kısımda bütün prosüdürler bitti. Kalkınma Bakanlığından parası geldi. Bayramdan sonra 2. Kısmın da temeli atılacak, dedi. Şelli, Besicilere size bir müjdem daha var diyerek şunları söyledi; Besi OSB`nin üst yapısı ile ilgili AB Fonlarından hibe destekleri aldık. TKDK vasıtası ile bu hibelerden faydalanmanız mümükndür, dedi.
TKDK İl Koordanitörü  Mehmet Ekinci ise TKDK ilgili kısa bilgi vererek "Bütün yatırımcıları TKDK`ya bekliyoruz" dedi.
Daha sonra Besicilerin sorularını yanıtlayan Şelli, bir yatırımcının bir banka ile ilgili yatırımcılara çıkarttığı sıkıntıları aktarması üzerine konunun takipçisi olacağını söyledi.

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.